KONST / Litografier / Färglitografi 10302600
*
nr 1030 2600
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi, Elis Ryberg (1919-1985), Mosebacke, 214/360, motivet: 45x55
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 18:55:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 23:06:59
1
800 kr
11/4 10:46:18
2
700 kr
11/4 10:46:18
1
800 kr (Budbetjänt)
11/4 10:48:20
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mosebacke stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svenska konstnärer södermalm
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs om budbetjänten
Läs mer om Elis Ryberg
nr 1030 2600
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi, Elis Ryberg (1919-1985), Mosebacke, 214/360, motivet: 45x55
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 23:06:59 | 1 | 800 kr |
11/4 10:46:18 | 2 | 700 kr |
11/4 10:46:18 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
11/4 10:48:20 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk mÃ¥lare och grafikerLäs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mosebacke stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svenska konstnärer södermalm
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49